Fitmoda
Filtreleme
Sırala
26 ürün listeleniyor.
Bu ürünler için stok tükenmiştir

Dizlik, Bileklik & Spor Dirseklik

Dizlik, dirseklik ve bilek koruyucular spor sırasında eklem üzerinde homojen baskı uygulayarak eklemi destekler. Bu fitness ekipmanları olası yaralanmaların önüne geçebilmek için tasarlanır. Sporcuların konforunu yükseltecek teknik özelliklerde birbirinden farklı çeşitler bulunur. Antrenman sırasında eklemlerini destekleyecek dizlik, dirseklik ve bileklik modellerini Fitmoda’da inceleyebilirsin.

Dizlik, Bileklik ve Spor Dirseklik Çeşitleri ve Modelleri

Ağırlık ve vücut geliştirme çalışıyorsan, bu aksesuarların en az birine sahipsindir ya da hepsine aşinasındır. Dizlik, dirseklik ve bilek koruyucular eklemleri destekleyen ve olası sakatlanma risklerinin önüne geçmek için tercih kullanılan spor aksesuarlarıdır. Özellikle ağırlık çalışan sporcuların tercihi bu aksesuarlar, sporcunun konforunu artırmaya yarar.

Bilekler ve dirsekler, ağırlık çalışmaları esnasında yaralanma olasılığı en yüksek olan bölgelerdir ve ne yazık ki, bu bölgelerdeki bükülmeler, yırtılmalar ve burkulmalar çok acı verici olabilir. Ekstra desteğe ihtiyaç duyan sporcuların yanı sıra egzersiz veya spora geri dönmek isteyen ve ekstra rahatlık ve güvene ihtiyaç duyan herkes için tasarlanmıştır.  

En sevdiğin sporları yaparken en önemli şeylerden biri vücuduza iyi bakmak ve olabildiğince risklere karşı dikkatli olmaktır. Çeşitli spor desteklerimizle ihtiyacın olan her şeyi tek bir yerde bulabilirsin. Fitmoda.com online mağazasında dizlerin, dirseklerin, bileklerin, ayak bileklerin ve daha fazlası için destek sunuyoruz.

Pek çok aktivite dizleri yorar ve bazı yüzeyler daha fazla yük alır, bu tip aksesuarlarla destekleyebilirsin. Spor salonunda dizliklerin ve diz sargılarının kullanıldığını gördüysen, muhtemelen "Fark nedir?" diye kendi kendine düşünmüşsündür. Benzer görünseler de dizlik ve diz sargısı aynı şey değildir. Her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Tıbbi geçmişine ve fitness hedeflerine bağlı olarak biri sana daha iyi hizmet edebilir.

Dizlikler, kolayca yukarı kayan basınçlı aksesuarlardır. Çoğu dizlik çeşidi, dalış ve sauna kıyafetleri üretiminde kullanılan neopren adı verilen bir malzemeden yapılmıştır. Dizlikler, özellikle squat veya ağırlık çalışan sporcular arasında inanılmaz derecede popülerdir.

Yukarıda bahsedildiği gibi, dizliklerde kullanılan malzeme neoprendir, sauna takımları oluşturmak için kullanılanla aynı şeydir. Neopren, diz ekleminin iç sıcaklığını güvenli bir şekilde artırır, bu da iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olabilir.

Çömelme hareketininin aşağı evresinde diz sargısı sıkılaşacak ve büyük bir elastik enerji dalgasının depolanmasına izin verecektir. Bu enerji yukarı faz sırasında serbest bırakılır ve bu, squat gibi bileşik veya olimpik egzersizler sırasında daha ağır ağırlıkları kaldırmanıza olanak tanır.

Diz sargılarının, kuadriseps ve patellaya bağlanan kuadriseps tendonu üzerindeki stresi azalttığı da söylenir. Aşağı çömelirken, tendon patellayı çeker. Bu nedenle, bu tendondaki gerilimi azaltmak, kesinlikle yaşamak istemediğin bir şey olan dörtlülerini yırtma riskini azaltmaya yardımcı olur. Deneyimli powerlifters sporcuları, ciddi yaralanmaları önlemek için squat vb. çömelmeler sırasında diz sargısı kullanır.

Fitmoda.com online mağazasında egzersizler sırasında vücudunu desteklemeye ve korumaya yardımcı olacak çeşitli fitness ekipmanları bulabilirsin. Dirsek ve diz desteği için sargılar ve dizlikler, bilek desteği için sargılar ve bileklik çeşitleri yer alıyor. Kaliteli fitness ekipmanları ve aksesuarlar ile eklemlerini koruyarak ve vücudunu stabilize ederek potansiyeline ulaş!

Bilek, dirsek ve diz koruyucular, güvenli tutuş ve maksimum stabilizasyon sunar. Spor dirseklikler, kolun daha iyi kontrolünü sağlar ve esneklik sunar. Dirsek ekleminde stabilite sağlar, aşırı gerginlik daha çabuk azalır ve yaralanma riski azalır. Dizlikler ise aşırı zorlanmaya karşı etkili koruma sağlar. Spor dizlikleri, dizin kontrol etme yeteneğini geliştirir. Daha uzun spor aktiviteleri sırasında hareket imkanı sunar. Stres ve yaralanma riskini azaltan bu destekler, aşırı zorlanma ile ilişkili ağrının da azalmasına yardımcı olur.

Dizlik, Bileklik ve Spor Dirseklik Markaları

Dizlik, bileklik ve spor dirseklik markaları arasında sporcu aksesuar ve ekipmanları üreten pek çok yerli ve yabancı isim yer alıyor. Nike, Adidas, Puma, Under Armour ve Reebok gibi dünyaca ünlü spor markaları, spor sağlığı ve medikal ürünleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen markalardan biri olan McDavid, sporcu bileklikleri ile dünya çapında tanınan Harbinger, fitness aksesuar ve destekleyicileri üretiminde tanınan markalarda Valeo ve spor tekstil ve aksesuarları üretiminde yerli markalar arasında kalitesi ve dayanıklılığı ile öne çıkan MuscleCloth ürünleri, farklı teknik özellikleriyle fitmoda.com online mağazasında seni bekliyor!

Spor Dizlik Markaları 

En iyi dizlik markaları arasında dünya çapında spor ürünleri üreten Nike, medikal ve sporcu sağlığı ekipmanları üretiminde en başarılı McDavid ve Harbinger markaları ve yerli üretimde sporcuların favori markalarından MuscleCloth markası yer alıyor. Ağırlık antrenmanları, crossfit, fitness gibi antrenmanların yanı sıra, voleybol ve paten gibi spor branşlarında sıklıkla tercih edilen dizlikler fitmoda.com adresinde keşfedebileceğin ürünler arasında.

Voleybol dizlikleri arasında MC David Jumpy Knee Pad Voleybol Dizliği, Nike Streak Volleyball Knee Pad Dizlik, MC David Knee Pad Voleybol Dizligi; pro seviye dizliklerden Nike Pro Open Patella Knee Sleeve 2.0 Dizlik; hem dizlik hem de dirseklik olarak kullanılabilen MC David Hex Pad Knee/Elbow  diz sargılarından MuscleCloth Pro Knee Wraps Diz Bandajı 2'Li Paket ile Harbinger Red line Knee Wraps ürünleri yer alıyor.

Spor Bileklik Markaları

Spor bileklik markaları arasında hem yerli hem de yabancı markalar yer alır. Bilek koruyucuları, crossfit, vücut geliştirme, fitness, tenis ve daha pek çok spor branşında aktif olarak kullanılan ekipmanlardır. En iyi spor bilek markaları arasında 30 yılı aşkın süredir sporcu ekipmanları üreten McDavid ve dünyaca ünlü spor markaları Nike, Puma, Reebok ve Valeo yer alıyor. Bu markaların en çok tercih edilen bileklik modelleri arasında ise MC David’in medikal tekniklere sahip MC David Dual Strap Ankle Support Ayak Bileği Desteği, MC David Ankle Support, MC David Ultralite Ankle Özel Ayak Bileği Desteği ürünleri; Nike’ın pro serisinden Nike Pro Wrist Wrap 2.0 Bileklik, Nike Pro Wrist And Thumb Wrap 3.0 Bileklik, Nike Pro Ankle Sleeve 2.0 Ayak Bilekliği ve renk alternatifleriyle Nike Swoosh Wristbands Bileklik ile 2 kat daha geniş Nike Swoosh Doublewide Bileklik; Puma’nın esnekliğiyle öne çıkan ürünlerinden Puma Tr Ess Core Wristband Bileklik; Reebok One serisinden Reebok One Series Training Bilek Bandı ve ağırlıkla bileklerini çalıştırmak için özel olarak üretilen farklı kg seçenekleriyle Valeo Ayak Bilek Ağırlığı yer alıyor.

Dizlik, Bileklik ve Spor Dirseklik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor dizlik, bileklik ve dirseklik seçerken üretim teknikleri, özellikleri ve tabii ki kumaş seçeneklerine dikkat etmek gerekir. Fitmoda.com online mağazasında yer alan ürün içerik sayfalarında yer alan öne çıkan özellikleri kolayca inceleyebilirsin. Sporcuların ihtiyaçlarına yönelik teknolojilerle üretilen bu tip destek aksesuarlarının öne çıkan özellikleri arasında ergonomik yapı, esneklik, dayanıklılık, havalandırma, teri dışarı atma, yumuşaklık, rahatlık, kolay giyip çıkarılabilme, hafiflik, ayarlanabilir yapı, cep, çabuk kuruma, hareket serbestliği, kaymayı önleme ve ısı yalıtımı gibi birbirinden önemli özellikler yer alıyor. Sen de ihtiyacına yönelik koruyucu ekipmanı Fitmoda’dan güvenle satın alabilir ve antrenman deneyimine konfor katabilirsin.

Dizlik, Bileklik ve Spor Dirseklik Fiyatları

Spor dizlikleri, bileklikler, diz sargıları ve spor dirseklikleri üretim teknolojilerine, kumaş içeriklerine, öne çıkan özelliklerine ve markalarına göre fiyat bakımından değişiklik gösterir. Bileşenlerine ve özelliklerine göre ayrışan ürünler arasından en uygun fiyatlı olanı fitmoda.com adresinden keşfedebilirsin. Sporun her branşına tekstil ve ekipman üreten dünyaca ünlü Adidas, Nike, Puma, Reebok ve Under Armour markalarının yanı sıra, sporculara özel fitness ekipmanlarında en başarılı yerli ve yabancı markalardan McDavidMuscleCloth ve Harbinger ürünlerini güvenle satın alabilirsin. Orijinal ürün garantisi ve üyelere özel fırsatlar Fitmoda’da seni bekliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Dizlik, Bileklik ve Spor Dirsekleri Nedir?

Dizlik, diz sargısı, bileklik, bilek sargısı ve dirseklik gibi fitness ekipmanları, özellikle ağırlık antrenmanları sırasında bölgesel sakatlanma riskini azaltmaya yarayan ve kullanıldığı bölgeyi destekleyerek egzersizin daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlayan ekipmanlardır.

“Burkulma ve Sakatlanmalar İçin Kullanılabilecek Fitness Ekipmanları Nelerdir?” başlıklı bilgi bankası içeriğine detaylı bilgi almak için göz atabilirsin.

Bileklik Ne İşe Yarar?

Bileklikler ve bilek sargıları, güvenli tutmak için bileğin etrafına sarılır ve antrenmanların tamamında bileklere güvenlik sağlarlar. Amaçları bileği nötr tutmaktır. Amaç, bileğin öne veya arkaya gereğinden fazla esnemesini engellemektir. Bilek sargıları bilek yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur ve bileği ağrısız tutar. Bu, bench press ve havai pres gibi egzersizler için önemlidir.

Dizlik Ne İşe Yarar?

Diz sargıları, bilek sargısı yapmak için kullanılan elastik ve dayanıklı malzemeye benzer. Ayarlaması kolay dizlikler, dizini spiral şeklinde saracak şekilde tasarlanmıştır. Eklemleri ve bağ dokusunu squat gibi çok fazla strese maruz bırakan egzersizler sırasında giyilmek üzere tasarlanmıştır. Diz sargıları tipik olarak rekabetçi güç kaldırıcılar ve vücut geliştiriciler tarafından giyilir. Dizlikler ise en çok voleybolcular tarafından tercih edilir.

Spor Dirseklik Ne İşe Yarar?

Dirseklikler, trisepslerdeki stresi ve çekme kuvvetlerini azaltarak ağır kaldırmalar sırasında dirseklerini korur. Daha fazla ağırlığın kaldırılmasını sağlayan bu ürünler ve dirseklerini korurken daha çok verim almanı hızlı ilerlemeni destekler.

Bu Ürünleri Kimler Kullanmalı?

Kaldırdıkları ağırlık miktarını artırmayı planlayan, kendini güvende hissetmek isteyen, bilek, diz ve dirsek bölgeleri desteğe ihtiyaç duyan sporcular diz, dirsek ve bilek koruyucuları kullanabilir. Ağırlık kaldırmaya yeni başlayan kişiler için de iyi bir seçenektir. Ancak önceden bilinen bir rahatsızlığı olan kişiler, bu ürünleri bir tedavi edici olarak kullanmamalı ve mutlaka bir uzmana başvurmalıdır.

Kaynaklar:

1-      “Exercise clothing and shoes”, Medical Encyclopedia 

2-      “Sleeve for Knee Angle Monitoring: An IMU-POF Sensor Fusion System”, IEEE J Biomed Health Inform, 2021

3-      “Continuous low-level heat wrap therapy is effective for treating wrist pain”, Arch Phys Med Rehabil., 2004

4-      “Wearing knee wraps affects mechanical output and performance characteristics of back squat exercise”, J Strength Cond Res., 2012

5-      “Kinematic and sEMG Analysis of the Back Squat at Different Intensities With and Without Knee Wraps”, J Strength Cond Res., 2015

YÜKLENİYOR..