Fitmoda

Kullanım Koşulları, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi

KULLANIM KOŞULLARI

Bu internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Dikey işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

Dikey, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu internet sitesi Dikey’in kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Dikey, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Dikey bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Fitmoda markası ve diğer markalar,  www.fitmoda.com alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. İnternet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Dikey'in burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde www.fitmoda.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin www.fitmoda.com ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Dikey, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

 1.     SATICI

Ünvanı :
Adresi :
Mersis:
Faks :
Eposta : 
Müşteri Hizmetleri :

2.     KONU

İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nun ("Form") konusu, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen Ürünlerin ("Ürünler") www.fitmoda.com (“İnternet Sitesi”) üzerinden satışı ve teslimi ile ilgili olarak ALICI’nın 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca bilgilendirilmesidir.

3.      ÜRÜN ÖZELLİKLERİ VE ÖDEME

3.1  ALICI, işbu Formu ve sonrasında Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onayladığında, sipariş verdiği Ürünler için aşağıda belirtilen tüm vergiler dahil satış fiyatı ALICI’nın aşağıda seçmiş olduğu ödeme yöntemine (peşin veya taksitli) göre ALICI’dan tahsil edilecektir.

3.2  Ürünler'in tanımı, birim tutarı, adedi ve ödeme koşullarına ilişkin bilgiler fitmoda internet sitesinde, sipariş özeti sayfasında ve aşağıda belirtilmiştir.

3.3  Kargo ücreti SATICI tarafından ödenecektir. (kapıda ödeme seçildiğinde kargo şirketinin kapıda ödeme için tahsil ettiği ücret bu hükmün kapsamında olmayıp işbu hükmü ihlal etmemektedir.)

3.4  Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Ürün Açıklaması

Adet

Peşin Fiyatı

Ara Toplam (KDV Dahil)

 

 

 

Toplam

Teslimat Adresi

:

Teslim Edilecek Kişi

:

Fatura Adresi

:

Sipariş Tarihi

Ödeme Yöntemi         

:

Teslim Şekli

:

 


4.    
CAYMA HAKKI

4.1  ALICI, ilgili mevzuat gereği mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde Ürünlerin kendisine teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir sebep göstermeksizin Ürünleri iade edebilecek olup bu konuda işbu Form ile  SATICI tarafından bilgilendirildiğini peşinen kabul eder. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan kargo masrafları aşağıda belirtilen kargo şirketleri ile gönderildiği takdirde SATICI’ya aittir.

4.2  ALICI’nın, cayma hakkını kullanmak için satın aldığı Ürünlerin tarafına tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde bu talebini ürün fatura numarası ve sipariş numarasını belirterek [email protected] iletmesi gerekmektedir. ALICI, Müşteri Hizmetlerimiz tarafından kendisine gönderilecek e-mailden sonra  ilgili ÜRÜNLERİ tarafına teslim edilen şekliyle, orijinal ambalajı, kutusu ve varsa tüm aksesuar ve parçalarıyla birlikte Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile ___________adresine göndermeli ve kargo bilgisini [email protected] adresine iletmelidir.

4.3  ALICI, Cayma Hakkı dışında diğer iade ve değişim taleplerini Ürünlerin tarafına tesliminden itibaren en geç 30(otuz) gün içinde ürün fatura numarası ve sipariş numarasını belirterek [email protected] adresine iletmelidir. ALICI, Müşteri Hizmetlerimiz tarafından kendisine gönderilecek e-mailden sonra  ilgili ÜRÜNLERİ tarafına teslim edilen şekliyle, orijinal ambalajı, kutusu ve varsa tüm aksesuar ve parçalarıyla birlikte Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile ___________adresine göndermeli ve kargo bilgisini [email protected] adresine iletmelidir. 

4.4  ALICI, iade etmek veya değiştirmek istediği Ürünleri Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile iade ettiği takdirde kargo ücreti Fitmoda’ya ait olacaktır. Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile gönderilmeyen kargoların ücretini ALICI ödeyecektir.

4.5  SATICI, iade kapsamında yapılacak geri ödemeleri, ALICI’nın satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde yapacak olup ALICI’nın satın alma esnasında kredi kartına taksit seçeneğini kullanması halinde Bankanın ilgili tutarı ALICI’ya taksitler halinde ödemesi SATICI’nın  bilgi ve yetkisi dahilinde olmayıp işbu maddenin ihlali mahiyetinde değildir.

4.6  Cayma hakkının kullanılmasından itibaren ALICI’nın bahse konu Ürünleri 10(on) günlük süre içinde SATICI’ya iade etmesi gerekmektedir.

4.7  ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

4.8  Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

4.9  Cayma, iade ve değişim hakkının kullanabilmesi için ürünlerin orijinal ambalajı hasar görmemiş, Ürünlerin kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

4.10        Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini gibi hijyenik açıdan öneme sahip olan ürünler ancak etiketleri, koruma bantları sökülmemiş, ambalajları açılmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olmaları halinde iade edilebilir veya değiştirilebilir.

4.11        ALICI, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15/1 uyarınca cayma hakkını aşağıdaki hallerde kullanamayacağını kabul etmiştir:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar,
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallar,
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar,
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar,
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri,
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar,
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin hizmetler,
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar,
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

5.     GENEL HÜKÜMLER

5.1  ALICI, ürünlerin temel niteliklerine (cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, brim fiyatları, satış bedeli, ödeme- tahsilat bilgileri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve cayma hakkı) ilişkin ön bilgilerin tarafına ulaştığını, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyit-onayları verdiğini kabul eder.

5.2  Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak yasal süresi içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firmalarınca tarafından teslim edilir. SATICI sattığı ürünleri anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile ALICI’lara göndermekte ve teslim ettirmektedir. İnternet sitesinde "tahmini teslimat tarihi" şeklinde belirtilen ürünlerin, teslimat tarihi tahmini olarak belirtilmiş olup bu ifade herhangi bir taahhüt içermemektedir. Bu ürünler mevzuatta belirtildiği üzere en geç 30 (otuz)gün içinde ALICI’ya teslim edilecektir.

5.3  Ürünler’in, teslimatı anında ALICI'nın bizzatihi adresinde bulunmaması durumunda, SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Adreste teslim alacak kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip etmek ALICI’nın sorumluluğu olacaktır. Ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun adresinde bulunmamasından veya teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Bu hallerde ALICI'nın Ürün'ü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile Ürün'ün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

5.4  ALICI, Ürün'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve üründe kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ürünü kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine hasar tespit tutanağı tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.

5.5  Ürün'ün normal satış/teslimat koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, yoğun trafik, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile yasal 30(otuz) günlük süre zarfında teslim edilememesi halinde SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI'yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir.

5.6  Kargo firmasının, Ürünler'i ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen Ürünlerin ALICI’ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.7  SATICI, Ürünler'in teslim süresinden önce haklı bir nedenle tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması üzerine ALICI’yı bilgilendirmek ve yazılı onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir Ürün tedarik edebilir.

5.8  SATICI, Ürünler'in teslim edilmesinin imkânsızlaşması halinde bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya bildirir ve 10 (on) günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade eder.

5.9  Herhangi bir nedenle Ürünlerin bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI Ürünlerin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.10        SATICI’nın İnternet Sitesi’nde duyurduğu kampanyaları dilediği zaman durdurma, güncelleme ve kampanya koşullarını değiştirme hakkı saklıdır. ALICI’nın İnternet Sitesi’nden yapacağı her bir alışveriş öncesi kampanya koşullarını incelemesi gerekmektedir.

6.     YETKİLİ MAHKEME

Bu Sözleşme'den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur. Taraflar, işbu Sözleşme'nin uygulanmasından ve yorumundan doğan ihtilaflarda ilgili mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dahilinde ALICI ve SATICI’nın ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri’nin veya Tüketici Mahkemeleri’nin yetkili olacağını kabul etmiştir.

7.     GİZLİLİK, BİLGİ GÜVENLİĞİ, KİŞİSEL VERİLER VE FİKRİ HAKLARA İLİŞKİN HUSUSLAR

7.1  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel veri olarak tanımlanabilecek ALICI’ya ait ad, soyad, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası, adres, ilgili demografik ve mali veriler gibi İnternet Sitesi’nden sipariş almak, siparişleri teslim etmek, ürünleri sunmak, ürün yelpazesini güncellemek, sistemsel sorunların çözümü, ödeme işlemlerini gerçekleştirmek, -onay verilmesi şartıyla- siparişler hakkında pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak, ALICI’ya ait bilgilerin güncellenmesinde ve üyeliklerin yönetimi ve sürdürülmesi ile ALICI ile SATICI arasında kurulan mesafeli satış sözleşmesi ve sair sözleşmelerin ifası amacıyla ve 3. kişilerin teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerinin SATICI adına yerine getirilmesini sağlamak için SATICI, SATICI iştirakleri ve üçüncü kişi ve/veya kuruluşlar tarafından süresiz/süreli kaydedilebilir, yazılı/manyetik arşivlerde muhafaza edilebilir, kullanılabilir, güncellenebilir, paylaşılabilir, transfer olunabilir ve sair suretler ile işlenebilir.

7.2  ALICI tarafından İnternet Sitesi'nde girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler SATICI tarafından alınmış olup söz konusu bilgiler ALICI’ya ait cihazlardan girildiğinden ALICI tarafından korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil, gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu ALICI’ya aittir.

7.3   İnternet Sitesi'nden ulaşılan diğer sitelerin kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları olup bu hususta veya bu sebeple uğranabilecek zararlar bakımından SATICI’nın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

7.4  İnternet Sitesi'ne ait her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, değiştirilmesi ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; SATICI'nın anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları SATICI'ya aittir.

7.5  ALICI, onayını müteakiben e-posta adresine gönderilen Ön Bilgilendirme Formu ve Sözleşme metnine, anılan e-postayı kalıcı veri saklayıcısına kaydedip saklayarak her zaman ulaşabilir ve inceleyebilir. SATICI da Ön Bilgilendirme ve Sözleşme metnini sistemlerinde üç yıl süre ile muhafaza edip saklayacaktır.

7.6  ALICI, ön bilgilendirme formunda verdiği kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler ile birlikte siparişi kapsamında her ne surette olursa olsun vereceği alışveriş ve kişisel bilgiler gibi tüm verilerin, ALICI’nın üyeliği her ne sebeple olursa olsun sona erse dahi, SATICI ile burada belirtilenlerle sınırlı olmamak üzere, bunun iştirakleri, bağlı ortakları, Program kapsamında birlikte çalıştığı her türlü hizmet sağlayıcı firmaları ve bunların hissedarları ve çalışanları ("Program İşbirlikçileri") tarafından toplanmasına, bu verilerin Program İşbirlikçileri tarafından işlenmesine ve başvuru formundaki bilgilerin güncellenmemesi ya da yanlış bilgi verilmesi sonucu doğabilecek zararlardan SATICI’nın ve/veya Program İşbirlikçilerinin sorumlu olmadığını, kabul ve beyan eder.

7.7  ALICI’ya kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, kanunda öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi veya yok edilmesi hususlarına dair kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakları olduğu bildirilmiştir.

8.     KABUL VE ONAY BEYANI

ALICI, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasını oluşturacak işbu  Formu’u elektronik ortamda onaylarak,  temel özellikleri, satış fiyatı, teslim işlemleri, cayma hakkı ve şikayet hakkı dahil tüm hususlarda bilgilendirilmiş olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvanı :

Dikey Vitamin Kozmetik ve Gida Takvyeleri Paz. Tic. A.S. (« Dikey Vitamin »)

Adresi :

Büyükdere Cad. Dereboyu Sok. Zağra İş Merkezi B Blok No:1 Maslak / İstanbul

Telefon :

(212) 2765583

Mersis No :

0296-0408-8660-0010


1.2. ALICI:

Adı Soyadı :

Adresi :

Telefon :


2. KONU
 

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, Alıcı'nın, SATICI 'ya ait www.fitmoda.com  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili mevzuat gereğince gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

3. TANIMLAR

İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.

Kanun

:

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’u,

Yönetmelik

:

Mesafeli Satışlar Yönetmelik’i,

Satıcı

:

Dikey Vitamin Kozmetik ve Gida Takvyeleri Paz. Tic. A.S. (“Dikey”)

Alıcı

:

Bir ürünü ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiyi,

İnternet Sitesi

:

SATICI’ya ait www.fitmoda.com  adlı internet sitesini,

Taraflar

:

SATICI ve ALICI’yı,

Sözleşme

:

SATICI ve ALICI arasında akdedilen işbu Sözleşme’yi,

 Ürünler

:

İnternet sitesinde satışa sunulan ve işbu Sözleşme’ye konu olan her türlü malı ifade eder.

4. ALICI'NIN ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR

4.1. ALICI, aşağıdaki hususlarda, bu Sözleşme'nin ALICI tarafından İnternet Sitesi'nde kabulü ile kurulmasından ve gerek siparişi, gerek ödeme yükümlülüğü altına girmesinden önce İnternet Sitesi'nin ilgili sayfaları-kısımlarındaki tüm genel-özel açıklamaları incelediğini, okuduğunu, anladığını ve kendisine gerekli bilgilendirmenin yapıldığını kabul eder.

a) SATICI'nın unvanı ve iletişim bilgileri ile güncel tanıtıcı bilgileri,

b) Ürünler'in İnternet Sitesi'nden alınması sırasındaki satış işlemi aşamaları ile yanlış girilen bilgilerin düzeltilmesine ilişkin amaca uygun araçlar-yöntemler,

c) SATICI'nın mensubu olduğu Meslek Odası (İTO-İstanbul Ticaret Odası) ve ITO'nun meslek ile ilgili öngördüğü davranış kuralları bilgisinin edinebileceği elektronik iletişim bilgileri (Telefon: 444 0 486, www.ito.org.tr)

d) SATICI tarafından uygulanan ALICI bilgileri için geçerli gizlilik, veri kullanımı-işleme ve ALICI'ya elektronik iletişim kuralları ile ALICI'nın bu hususlarda SATICI'ya verdiği izinler, ALICI'nın kanuni hakları, SATICI'nın hakları ve tarafların haklarını kullanım usulleri,

e) Ürünler için SATICI tarafından öngörülen gönderim kısıtlamaları,

f) Sözleşme konusu Ürünler için SATICI tarafından kabul edilen ödeme yöntem-araçları ile Ürünler'in temel özellik-nitelikleri, vergiler dahil toplam fiyatı (ilgili masraflar da dahil olmak üzere ALICI'nın SATICI'ya ödeyeceği toplam bedel),

g) Ürünler'in ALICI'ya teslimine ilişkin usuller ile nakliye-teslim-kargo masrafları hakkında bilgiler,

h) Ürünler ile ilgili diğer ödeme/tahsilat ve teslimat bilgileri ile Sözleşme'nin ifasına ilişkin bilgiler, bu hususlarda tarafların sorumlulukları,

i) ALICI'nın cayma hakkına sahip olmadığı Ürünler ve diğer mal-hizmetler,

j) ALICI'nın cayma hakkının olduğu durumlarda bu hakkını kullanma şartları, süresi ve usulü ile hakkın süresinde kullanılmaması durumunda ALICI'nın cayma hakkını kaybedeceği,

k) Cayma hakkı olan Ürünler'de, Ürün cayma süresi içinde kullanım talimatlarına, olağan işleyişine veya teknik özelliklerine uygun kullanılmamasından ötürü bozulduğu veya bir değişikliğe uğradığı takdirde ALICI'nın cayma talebinin kabul edilmeyebileceği ve her durumda SATICI'ya karşı sorumlu olacağı, SATICI'nın kabul ettiği hallerde söz konusu bozukluğa veya değişime göre uygun bulduğu bir tutarı ALICI'ya yapacağı geri ödemeden mahsup edebileceği,

l) Cayma hakkının bulunduğu durumlarda Ürünleri SATICI'ya ne şekilde iade edebileceği ve ilgili tüm mali hususlar (iade yolları, masrafı ve Ürün bedelinin iadesi ve iade sırasında, ALICI tarafından kazanılmış/kullanılmış ödül puanları için yapılabilecek indirim ve mahsuplar dahil),

m) ALICI’nın İnternet Sitesi’nde dönem dönem uygulanabilecek çeşitli fırsatlara ilişkin yararlanma koşullarının (özel şartlar) detaylarını,

n) Mahiyetine göre bu Sözleşme'de de yer alan diğer tüm satış şartları ile işbu Sözleşme ALICI tarafından İNTERNET SİTESİ'nde onaylanarak kurulduktan sonra ALICI'ya elektronik posta ile gönderildiğinden ALICI tarafından istenen süre ile saklanıp buradan erişilebileceği, SATICI'nın da üç yıl süre ile nezdinde saklayabileceği.

o) Uyuşmazlık hallerinde ALICI'nın SATICI'ya şikayetlerini iletebileceği iletişim bilgileri ile yasal başvurularını, 6502 Sayılı Kanun'un ilgili hükümlerine uygun olarak İlçe/İl Hakem Heyetlerine ve Tüketici Mahkemeleri'ne yapabileceği.

5. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ VE BEDELİ

5.1 Ürünler:

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli, yapılan indirimler ve kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.

5.2 Ödeme Şekli ve Planı:

5.2.1.    Ödemeler, sanal Pos uygulaması üzerinden kredi kartı ile peşin veya taksitli olarak, Havale/EFT yoluyla, kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme şeklinde yapılabilir.

5.2.2.   ALICI'nın, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, ALICI ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile ALICI arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. ALICI, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.
5.2.3.    ALICI, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.2.4.    ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade edilecektir ve iade prosedürü aşağıda şekilde gerçekleşecektir:
ALICI ürünü kaç taksitle aldıysa, bankası da tüketiciye bedelin geri ödemesini aynı şekilde o sayıda taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI'nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI'nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

5.2.5 Siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili ödeme tüm masraflarla birlikte ALICI'ya yapılan ödeme kanalı aracılığı ile iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının gecikebileceğini şimdiden kabul etmektedir.

5.2.6 Kapıdan ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade ALICI'dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI'nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) 14 gün içerisinde havale veya EFT şeklinde yapılacaktır.

5.3 İndirimler ve Kampanyalar:

5.3.1.   Site, dilediği zaman ödül programları, kampanyalar veya benzeri indirimler yapabilir, kapsam ve koşullarını dilediği zaman değiştirebilir.
5.3.2.   Site, ödül programı kurallarını değiştirmekte, yenilerini oluşturmakta veya var olanları değiştirmekte; farklı ürün gruplarını veya markaları program dışına çıkartmakta; seviye isimlerini, seviyelere ulaşmak için gereken puan miktarını ve her seviyenin hak kazanacağı indirim oranını yeniden belirlemekte; dilediğinde Ödül Programını tamamen kaldırmakta serbesttir.
5.3.3.    Kullanıcı, ödül programları, kampanyalar veya benzeri indirimleri kullanmaya başladığı an bununla ilgili tüm şartları ve koşulları kabul etmiş sayılır.

5.4 Teslimat Şekli ve Adresi:

Kapıda tahsilat ücreti:6 TL

Ödeme Sekli :

Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi :

Kargo Ücreti :

TL


5.4.1.    Malın teslimatı; işbu Sözleşme'nin elektronik ortamda onaylanması ve satış bedelinin ALICI'nı tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. SATICI Ürünü ALICI tarafından Ürünün sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder. Herhangi bir nedenle ALICI tarafından Ürün bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI Ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulur.

5.4.2.    Ürünlerin teslimi SATICI'nın anlaşmalı olduğu kargo şirketlerinden biri (Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo) aracılığı ile yapılır. Kargo masrafları SATICI'ya aittir. Ödeme şekli olarak kapıdan ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde ALICI yukarıda belirtilen tutardaki kapıdan tahsilat ücretini ödemekle yükümlüdür.
5.4.3. Ürünlerin teslimi, ALICI'nın tercihine göre, ALICI'nın yukarıda belirtilen adresine teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.
Sözleşme konusu Ürünler, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 

6. GENEL HÜKÜMLER

6.1 ALICI, www.fitmoda.com  internet sitesinde sözleşme konusu Ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.
6.2 SATICI, Sözleşme konusu Ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.
6.3 ALICI, Sözleşme konusu Ürünleri teslim almadan önce gerekli kontrolleri yapacak; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacak ve hasar tespit raporu tutulmasını talep edecektir. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu ALICI tarafından kabul edilmiş sayılır. Teslimden sonra ürünün özenle korunması ALICI'ya aittir.
6.4 Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde kargo masrafı ALICI'ya aittir. 

7. CAYMA HAKKI

7.1 ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14(ondört)gün içinde malı reddederek cayma hakkına sahiptir. Cayma bildiriminin SATICI'ya ulaştığı tarihten itibaren 14(ondört) gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün SATICI'nın anlaşmalı kargo şirketlerinden Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile iade edilmesi gerekmekte olup bu halde kargo masrafı SATICI’ya ait olacaktır. Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile gönderilmeyen kargoların ücretini ALICI ödeyecektir.

7.2 ALICI’nın, cayma hakkını kullanmak için satın aldığı Ürünlerin tarafına tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde bu talebini ürün fatura numarası ve sipariş numarasını belirterek [email protected] iletmesi gerekmektedir. ALICI, Müşteri Hizmetlerimiz tarafından kendisine gönderilecek e-mailden sonra  ilgili ÜRÜNLERİ tarafına teslim edilen şekliyle, orijinal ambalajı, kutusu ve varsa tüm aksesuar ve parçalarıyla birlikte Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile ___________adresine göndermeli ve kargo bilgisini [email protected] adresine iletmelidir.

7.3  ALICI, Cayma Hakkı dışında diğer iade ve değişim taleplerini Ürünlerin tarafına tesliminden itibaren en geç 30(otuz) gün içinde ürün fatura numarası ve sipariş numarasını belirterek [email protected] adresine iletmelidir. ALICI, Müşteri Hizmetlerimiz tarafından kendisine gönderilecek e-mailden sonra  ilgili ÜRÜNLERİ tarafına teslim edilen şekliyle, orijinal ambalajı, kutusu ve varsa tüm aksesuar ve parçalarıyla birlikte Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile ___________adresine göndermeli ve kargo bilgisini [email protected] adresine iletmelidir. 

7.4   İade hallerinde, ALICI Ürünle beraber iade edilecek olan fatura üzerinde yer alan iade ile ilgili bölümü doldurarak imzalamalıdır. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlere ait iadeler ancak ilgili kurumun İade Faturası kesmesi halinde kabul edilecektir. ALICI cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde malı SATICI'ya geri göndermek zorundadır.

8. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

8.1 Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini gibi hijyenik açıdan öneme sahip olan ürünler ancak etiketleri, koruma bantları sökülmemiş, ambalajları açılmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olmaları halinde iade edilebilir veya değiştirilebilir. Cayma hakkının kullanabilmesi için ürünlerin orijinal ambalajı hasar görmemiş, Ürünlerin kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

8.2 ALICI, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15/1 uyarınca cayma hakkını aşağıdaki hallerde kullanamayacağını kabul etmiştir:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar,
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallar,
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar,
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar,
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri,
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar,
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin hizmetler,
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar,
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

9. SÖZLEŞMENİN İFASI

SATICI, işbu Sözleşme tahtındaki edimlerini Madde 3 uyarınca yerine getirir. Ancak sipariş konusu Ürünlerin ALICI'ya teslim edilmesinin imkânsızlaşması nedeniyle (yangın, deprem, sel baskını gibi doğa olayları da dahil olmak üzere mücbir sebep sayılabilecek diğer hallerde) SATICI'nın sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getirememesi halinde SATICI bu durumu 3(üç) gün içinde ALICI'ya bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda, SATICI sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, ALICI'nın sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri en geç 14 (ondört) gün içinde ALICI'ya iade etmeyi taahhüt eder.

10. BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ 

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, Kanunda sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. ALICI, işbu Sözleşme'den doğabilecek ihtilaflarda SATICI'nın defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veri tabanında ve sunucularında tuttuğu her türlü elektronik bilgi ve bilgisayar kayıtlarının, Taraflar açısından bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. 

11. YETKİLİ MAHKEME

Bu Sözleşme'den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur. Taraflar, işbu Sözleşme'nin uygulanmasından ve yorumundan doğan ihtilaflarda ilgili mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dahilinde ALICI ve SATICI’nın ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri’nin veya Tüketici Mahkemeleri’nin yetkili olacağını kabul etmiştir.

12. YÜRÜRLÜK

12 (oniki) maddeden ibaret işbu Sözleşme, Taraflarca okunarak, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

SATICI

 

Ünvanı :

Dikey Vitamin Kozmetik ve Gıda Takviyeleri Paz. Tic. A.S.

Adresi  :

Büyükdere Cad. Dereboyu Sok. Zağra İş Merkezi B Blok No:1 Maslak / İstanbul

Telefon :

(212) 2765583

 

ALICI

 

Adı/Soyadı :

Tarih :

 

YÜKLENİYOR..