Fitmoda
Filtreleme
Sırala
50 ürün listeleniyor.

Fitness Eldiveni

Fitness eldivenleri; ağırlık kaldırma gibi çeşitli fitness aktiviteleri sırasında koruma, kavrama ve destek sağlamak için tasarlanmış ürünlerdir. Fitmoda.com üzerinden pek çok markanın farklı özellikleri ile öne çıkan fitness eldivenlerini inceleyebilirsiniz.


Fitness Eldiveni Çeşitleri

Antrenman eldiveni ve ağırlık kaldırma eldiveni gibi farklı adlarla da anılan fitness eldivenleri, farklı spor ve fitness aktivitelerine hitap etmek için tasarlanmış çeşitlere sahiptir. Genellikle vücut geliştirme sporcuları veya ağırlık antrenmanı yapan fitness tutkunları tarafından kullanılırlar. Bu eldivenler, halter kaldırma gibi hareketler esnasında tutuş ve koruma sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Genellikle elleri yastıklamak ve nasır oluşumuna karşı önlem almak amacıyla yastıklı avuç içlerine sahiptirler. Ayrıca crossfit, karma dövüş sanatları ve bisiklet gibi dallarda kullanılabilen eldiven çeşitleri mevcuttur.

 

Fitness Eldivenlerinin Öne Çıkan Özellikleri

Fitness eldivenleri; dayanıklılık, esneklik, giyme-çıkarma kolaylığı, hafiflik, hareket serbestliği, havalandırma, kaymayı önleme, rahatlık, teri dışarı atma, yumuşaklık, ayarlanabilir ve ergonomik yapı gibi farklı özellikleriyle öne çıkar.

 

Fitness Eldiveni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fitness eldivenleri yalnızca halter kaldırma veya kuvvet antrenmanı ile sınırlı değildir. Kavrama gücünün gerekli olduğu crossfit, jimnastik, bisiklete binme veya kürek çekme gibi diğer fitness aktiviteleri için de kullanılabilirler. Fitness eldivenlerini seçerken, egzersiz rutininizin özel gereksinimlerini göz önünde bulundurmak; gerekli özellikleri ve korumayı sunan eldivenleri seçmek önemlidir.

Doğru bir fitness eldiveni seçmek antrenman esnasında konforu destekler. Örneğin, nefes alabilir yapıda olmayan eldivenler terlemeyi artırabilir, koku yapabilir ve bu durum sizi rahatsız edebilir. El ve bilek hareketliliği gerektiren egzersizlerde açık yüzlü eldivenler tercih edilebilir. Eğer dövüş sporları ile ilgileniyorsanız, eli tamamen kaplayan kum torbası eldiveni gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Ağırlık antrenmanı yapıyorsanız avuç içi ve parmaklarda kavrama gücünü artıran ve ağırlıkları, ağırlığı tutarken kaymayı önleyen dokulu veya dolgulu yüzeylere sahip fitness modellerini tercih edebilirsiniz.

Fitness eldiveni seçerken, yapacağınız egzersizin türü, eldivenin uyumu ve boyutu, kullanılan malzeme ve bilek desteği gibi ihtiyaç duyabileceğiniz özellikleri göz önünde bulundurun. Güvenli bir tutuş sağlayarak rahat hissettiren bir fitness eldiveni tercih edebilirsiniz.

 

En İyi Fitness Eldiveni Markaları

Piyasada her biri kendine has özelliklere sahip çok sayıda fitness eldiveni markası yer alır. Harbinger, Nike, Under Armour, Reebok ve MuscleCloth gibi global ve yerel markaların fitness eldiveni çeşitlerini fitmoda.com üzerinden satın alabilir, farklı ödeme imkanlarından yararlanabilirsiniz.

 

Fitness Eldivenlerinin Fiyatları

Egzersiz eldivenleri veya halter eldivenleri olarak da bilinen fitness eldivenleri, çeşitli fitness aktiviteleri sırasında koruma, kavrama ve destek sağlamak için tasarlanmış özel eldivenlerdir. Antrenman esnasında işlevsellik sunan fitness eldivenlerinin fiyatları; fitness eldiveninin markası, kullanılan malzeme ve kumaş türü gibi faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. İster egzersize yeni başlayın ister profesyonel olarak yarışlara hazırlanıyor olun; fitmoda.com üzerinden farklı fiyat aralıklarında yer alan fitness eldiveni seçeneklerini inceleyebilir, üyelere özel imkanlardan yararlanabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Fitness Eldiveni Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Antrenman sıklığınız ve yoğunluğunuz arttıkça elleriniz için de bir o kadar fazla konfor gerekir. Bu durumda, katmanlı dolguya, bilek desteğine ve nefes alabilir yapıya sahip eldivenler aramanız önerilir. Ancak çok sık egzersiz yapmıyorsanız veya hafif ağırlıklarla çalışıyorsanız, daha az yastıklamaya sahip hafif ağırlıkta bir spor eldiveni tercih edebilirsiniz. Tüm bunların dışında ayarlanabilir bilek bantlarına sahip modeller, eliniz için ideal sıkılığı bulmanıza yardımcı olurken, kullanım açısından da pratiklik sunar.

 

Fitness Eldivenlerinin Faydaları Nelerdir?

Fitness eldivenleri tekrarlanan hareketlerde sürtünmeden kaynaklanabilecek nasırları, su toplamaları ve aşınmaları önlemek amacıyla kullanılabilir. Fitness eldivenleri giydiğinizde; elleriniz ve spor salonundaki fitness ekipmanları arasında bir bariyer oluşturursunuz. Böylece potansiyel olarak temiz olmayan yüzeylerle doğrudan temasınızı azaltır. Bu durum ortak kullanım sunan spor salonlarında lehinize olabilir.

 

Fitness Eldivenlerinin Kumaş Özellikleri Nasıl Olmalı?

Öncelikle ter emici yapıda, yumuşak dokulu, cildin nefes almasını sağlayan özellikleri ile öne çıkan kumaşları tercih edebilirsiniz.

 

Fitness Eldivenlerinin Temizlik ve Bakımı Nasıl Olmalı?

Eldivenlerinizi kullanmadığınız zamanlarda kuru bir yerde muhafaza edin. Kurutmak için direkt güneş altında tutmak genellikle tercih edilmeyen bir yöntemdir. En doğru bilgi için ürün açıklamalarında yer alan kullanım talimatlarını takip edebilirsiniz.

 

 

 


YÜKLENİYOR..