Fitmoda
Filtreleme
Sırala

Spor Çanta

Düzenli olarak spor salonuna gidiyorsanız ya da belirli bir spor türüne emek harcıyorsanız, harika bir spor çantası edinmek iyi fikirdir. Özel ve kullanışlı bir spor çantanız olduğunda, antrenmandan önce hazırlıklarınızı daha rahat yaparsınız, spor salonunda zamanınızı daha verimli hale getirebilir ve egzersizden sonra eşyalarınızı daha hijyenik ve daha kolay taşıyabilirsiniz. Spor günlerinizin kurtarıcısı olacak, çok amaçlı ve her zevke uygun onlarca spor çanta modeli Fitmoda'da sizleri bekliyor.

İhtiyaçlarınıza cevap veren bir fitness çantası, kullanılabilecek birden fazla bölmesi ve tasarımının sağladığı avantajlarla kendi organizasyon sisteminizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kirli, terli giysileri ve ayakkabıları saklamak için bir veya iki özel cepli modellere yönelebilirsiniz. Suyunuzu, protein bar, ara öğün ve diğer takviyelerinizi dağıtmadan taşıyacak bir tasarım şart. Ve elbette, telefonunuz, anahtarlarınız ile cüzdanınız da güvenli bir bölmede saklanmayı hak ediyorlar.

Spor Çanta Modelleri Neye Göre Seçilmeli?

Günümüzde spor çanta modelleri oldukça çeşitli. Bu kadar çok seçenek arasında doğru olanı seçmek zor bir göreve dönüşebilir. Fitness yolculuğunuzda tarzınıza ve yaptığınız spora uyacak tasarımı seçerken doğru kararları alabilmeniz için izleyeceğiniz yolu bilmeniz gerekir. Onu ofiste, sokakta ya da metro gibi halka açık yerlerde taşımanız gerekecek. Dolayısıyla seçeceğiniz çanta, sizin bir parçanız gibi olmalıdır. Yeni bir tane satın almadan önce farklı antrenman çantası türlerini bilmek bu nedenle önemlidir.

Asıl zorluk ise, onlarca model arasından görünüşünüzü destekleyecek, sizi iyi hissettirecek ama tarzınızı da yansıtacak en iyi modeli seçmektir. İhtiyaçlarınıza ve kullanım sıklığınıza bağlı olarak bir spor çantası seçerken aslında iki önemli hususa dikkat etmek gerekir; geniş alan ve elverişlilik.

Bir kere ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra, size hitap edecek çanta modelini Fitmoda'da elinizle koymuş gibi bulacaksınız. 

Boyut

Antrenmandan sonrası spor salonunda duş alan biriyseniz, hatta sabah sporu ardından doğrudan işe gidiyorsanız, temiz kıyafetler, ekstra ayakkabılar ve kişisel bakım eşyalarınızı taşımak için yeterince alan sunan büyük bir çantaya ihtiyacınız olacaktır.

Spor sonrası direk eve gitmeyenlerdenseniz, ayakkabı bölmesi sizin için en önemli detaylardan biri olmalı. Bu sayede kirli veya kötü kokulu ayakkabılarınızı kıyafetlerinizden ayrı tutabilirsiniz. Spor salonunda duş almıyor ve eve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsanız, devasa boyutlardaki çantaları boş yere taşımanıza gerek yoktur; ufak bir model işinizi görecektir. Minimum spor salonu gereksinimlerinizi, anahtar, cüzdan gibi kişisel eşyalarınızı taşıyabilmeniz yeterlidir.

Beslenmesine özen gösteren sporculardansanız yemeğinizi yanınızda taşıyorsunuz demektir. Yoğun programınızda kontrollü beslenebilmek için öğünlerinizi yanınızda taşımak isteyebilirsiniz. Bu durumda plastik yemek kutularınızı çantanızda organize edebiliyor olmalısınız. Hem kirli kıyafet hem ayakkabı hem de yemek bölmesi bulunan bir çanta bulmak zor olabilir. Bu nedenle kendinize ayrı bir sporcu yemek çantası edinebilirsiniz. Hafif yapıdaki beslenme çantanız, büyük boyutlu bir spor çantasının içinde rahatlıkça muhafaza edilebilir. Kolay taşınabilir, çapraz askılı modelleri ayrıca bile kullanabilirsiniz. MuscleCloth sporcu yemek çantası, kişisel eşyalarınızı da taşıyabileceğiniz özel bölmeleri ile ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilir.

Rahatlık

Spor çantası seçerken konfor genelde dikkate alınmaz. Çantaların göz kamaştıran renkleri ve ilgi çekici modelleri bizi ilk etkileyen şey olur. Fakat dikkate almadığımız en önemli husus rahatlıktır.

Rahat kullanım deyince aklınıza hemen birden fazla yan cepli ve bölmeli bir çanta gelmeli. Kısacası, anahtarınızı ya da telefonunuzu bulmaya çalışırken çantanızla boğuşmamalısınız. Kullanışlı yapıya sahip bir spor çantası, aynı zamanda fitness yolculuğunuzda daha düzenli ve odaklanmış kalmanıza yardımcı olacaktır.

Rahat kullanılan bir çanta kadar rahat hissettiren bir çanta da önemlidir. Kişisel ihtiyaçlarınıza göre kullanım şeklinizi seçmelisiniz. Koşuyor ya da bisiklete biniyorsanız spor sırt çantası ya da sırt çantasına dönüştürülebilir kayışları olan modelleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Onlarca markanın farklı özelliklere sahip, son model tasarımlarını çeşitli boy seçenekleri ile spor modasının adresi Fitmoda'da bulabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..

;