Fitmoda
Filtreleme
Sırala

Fitness Ekipmanları

Spor hedeflerinize ulaşmak için bazı fitness aksesuarlarından yardım almak akıllıca bir seçim olacaktır. Amatör veya profesyonel olarak yaptığınız egzersizlerin verimini kaliteli ekipmanlarla desteklediğinizde başarı kaçınılmaz olur. Farklı egzersiz rutinleri için üretilen çeşitli fitness aksesuarlarını edinerek hedefinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Örneğin, egzersiz matları basit ama mühim fitness ekipmanlarıdır. Vücudunuzu rutin sırasında rahat ettirmek için, farklı egzersizler ve duruşlar sırasında, çok farklı şekillerde kullanılabilirler. Yoga matı kullanmazsanız, bazı hareketleri yaparken canınız acıyabilir. Yerde yapılan egzersizler sadece yoga ve pilates gibi disiplinlerin değil, fitness rutinlerinin de ayrılmaz bir parçasıdırlar. İzometrik egzersizlerinizin kalitesini arttırmada yoga veya egzersiz matlarının gücünü yadsımamak gerekir.

Şınav ve barfiks hiç şüphesiz en etkili fitness egzersizlerindendiler ve antrenman rutinlerinde her zaman kendilerine yer bulurlar. Göğüs kaslarınızı ve üst vücudun çeşitli kısımlarını şekillendirmek için  spor salonuna gitme zorunluğunu yok eden şınav ve barfiks ekipmanları, hareketi doğru yapmanız konusunda size yardımcı olurlar. Bu ekipmanlar sadece hareketlerin etkilerini yoğunlaştırmakla kalmaz aynı zamanda kaslarınızı, eklemlerinize güç bindirmeden eğitmek için harika bir ortam oluştururlar.

Kolay Taşınabilen Pratik Fitness Ekipmanları

Yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz, gittiğiniz her yerde egzersizlerinizi güçlendirecek diğer ekipmanlar ise, istediğiniz her yerde kendinize ufak bir spor salonu kurmanızı sağlayan önemli parçalardır. Mesela atlama ipi ve direnç lastiği çeşitleri. İyi bir atlama ipi, kendi kondisyonunuza yapabileceğiniz en akıllıca yatırımlardan biridir. Çünkü son derece etkili bir kalp-solunum egzersizi sunar. Üstelik küçük bir alandan, zamanlayıcıdan ve yaratıcılıktan daha fazlasını da gerektirmez. Direnç bantları ise estetik, atletik performans veya fizik tedavi için kaslarınızı güçlendirmeye ya da germeye yarayan bir araçlardır. Hafif, orta, sert ve çok sert olmak üzere farklı seviyeleri bulunan direnç bantları tüm fitness seviyeleri için kullanıma uygundur ve antrenmanlarınıza çeşitlilik katar. Bu basit egzersiz araçları çok yönlü, kullanışlı, rahat ve aynı zamanda son derece etkilidirler.

Sağlık ve pilates topları ise tüm vücudunuz için iyi bir genel kas tonusu geliştirmenizi sağlar. Bunun yanı sıra, sırt, kalça ve diz yaralanmalarını iyileştirmekten, duruşu ve kas dengesini iyileştirmeye kadar pek çok farklı konuda egzersizlerinizi destekler. Esnekliğinizi ve kardiyovasküler sisteminizi geliştirme konusunda da onlardan yardım alabilirsiniz.

Fitmoda Fitness Ekipmanları kategorisi üzerinden aradığınız bütün spor ekipmanlarına ulaşabilir ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda alışverişinizi yapabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..

;